הטיפול בשיאצו- כיצד מסייע להתקדמות, לריפוי ולהתמודדויות שבדרך

work-with-me-3

מגע זו חוויה תומכת, מנחמת ומכילה שטבועה בזיכרון האבולוציוני שלנו

ילדים שלא נגעו בהם או חיבקו אותם די הצורך לא יממשו את מלוא הפוטנציאל שלהם בעתיד. תינוקות מתפתחים בריאים ומסופקים בזכות מגע אנושי שמשרה בהם בטחון, ומאפשר להם להסתגל לעולם שבחוץ. זה נכון גם לגבי מבוגרים. בחברה שלנו יש בלבול רב בין מגע למיניות, ויש הבדל בהרגלים של אנשים ביחס למגע.

טיפול מקצועי בשיאצו, הכולל אבחון, אסטרטגיה וטיפול הוא טיפול רפואי לכל דבר

מתוך הבסיס התומך והמכיל של המגע, מתאפשרת הרפיה, שחרור ופריקה של מועקות. כך נפתח חלון הזדמנויות ליצירת תובנות ולשינוי.
מערכות הגוף שלנו ומערכת העצבים בפרט, מגיבות למגע, הישענות במגע, לחיצה, (גם עדינה) או מניפולציה על אזור מסוים. כל אלה גורמים למוח להגיב,  לנשימה להשתנות, לזרימת דם אחרת- מוגברת או מופחתת, באזור מסוים ואף בגוף כולו.

כאשר המגע והנשימה מייצרים תחושה של רוגע ונינוחות, גם מערכת העצבים הפארא-סימפטטית 'מתגייסת' ומתחילה להביא להפרשת הורמונים וחומרים נוספים המשרים רגיעה והרפיה ומביאים להאטת קצב הנשימה, הורדת הדופק ולחץ הדם וותחושה כללית של מנוחה והאטה המעודדת תהליכי ריפוי.

הסיוע של טיפול שיאצו מקצועי לחולל שינוי  

הן בהיבט הנפשי והן בהיבט הפיזי, המגע מסייע ומועיל לאדם בתהליכי שינוי, בעת התמודדות עם משבר, אתגר רפואי, או מחלה. הטיפול המקצועי בשיאצו משפיע על החוויה הכללית דרך התועלות הפיזיות של הטיפול, ודרך חווית ההכלה, הכוללת הזדמנות לפורקן, חיזוק והזרמה טובה יותר של אנרגיה, דם וחמצן. כל החוויה המלאה בטיפול, מאפשרת חוויה הפוכה לנוקשות ולשליליות מזו הנחווית אצל אדם במשבר, או אצל אדם שנקלע לבעיה.

המגע בזן שיאצו מזרים דם ואנרגיה ובכך מאפשר מילוי אמתי של אנרגיה ומצבורים ריקים או חסרים. אם תדמה את גופך לנהר זורם: בוודאי תשים לב שיש מקומות בהם הנהר שופע מים, ויש אזורים אחרים בנהר שנראים דלילים או רדודים….

כמו הנהר, חיי האדם

בטיפול בשיאצו נבקש לסייע למטופל למלא את המקומות שהתרוקנו, לחזק היכן שנחלש ואף לווסת את זרימת ה"מים" והאנרגיה מהמקומות הגועשים למקומות החסרים.
כמו שזרימת המים, הכמות והעוצמה משתנה לאורך הנהר, כך גם באדם: יש מקומות בהם זרימת האנרגיה, הדם והחמצן חלקה, אך ישנם אזורים עם סכרים, צמתים, או שאין בהם זרימה כלל והמים עומדים. טיפול שיאצו מקצועי מסייע לגוף להזרים את הדם ובו חומרי הזנה ואת האנרגיה (קי/ צ'י), לעבר מקומות חסרים, לפתוח סכרים ולהתמודד עם צמתים. ובכך מתממש ונוצר איזון מחודש.

תאר לך נהר סוער, האם ניתן לשרוד בו לאורך זמן?

כעת, תאר לך נהר זורם ברכות ובחופשיות.

זהו אחד ההבדלים בין אדם במצב חירום מתמשך, במתח ממושך, או בסטרס שהפך לשגרה, לבין אדם במצב של בריאות, או בריאות חלקית, בה הזרימה תהיה כשל גלים נמוכים ואדוות. הבריאות מטבעה, אינה מצב סטטי, אלא מצב של תנודות עדינות, זרימה, יציאות קלות מאיזון וחזרה למצב מאוזן.

לא תמיד נוכל למנוע סערות בחיים, אך כאשר הן יגיעו, בהחלט נוכל להתמודד איתן מתוך בריאות איתנה. כשאדם בריא יותר, הוא מתמודד עם הסערות בגופו ונפשו יעיל יותר, הוא גם מתמודד שקול ונכון יותר, ומצבו משתפר מהר יותר.

קחו לכם רגעים מלאי שיאצו ונשימה לבריאות!

Facebook
WhatsApp
Telegram
Pinterest
Picture of רותם מלכה פגירסקי - רפואה טבעית מתקדמת

רותם מלכה פגירסקי - רפואה טבעית מתקדמת

על הבריאות שלך - אין סיבה להתפשר.
חווה קושי או אתגר בריאותי?
אני מטפלת באמצעות רפואה טבעית מתקדמת ומותאמת אישית, במגוון 'בעיות' בריאותיות.
איך עושים את זה?
ביחד נאבחן את מה שמפריע, נתייחס לתוצאות בדיקות מהרפואה הקונבנציונאלית, סיכומי טיפול
ורשימת תרופות בשימוש.
נבחר את הטיפול המדויק לך מתוך מגוון רחב של כלי טיפול טבעיים, בטוחים ויעילים ,
נצייד בכלים שיסייעו לך להתקדם ונעקוב אחר התוצאות.
כך נמשש בריאות שלמה.

לדף הבית »

3 הסודות להתמדה בתפריט בריא, בקלות וביעילות- מדריך וידאו במתנה

לקבלת המדריך והרשמה לסדרת מסרים
Scroll to Top
דילוג לתוכן