נולדנו לנוע- תנועה ופעילות גופנית

born-to-physical-activity

תאר לך את תחושתך כאשר… גופך קליל, חזק וגמיש. לעומת זאת, תאר לך את התחושה כאשר הנך מרגיש כבד, חלש ועייף.

פעילות גופנית אינה רק מחזקת את הגוף ומשפרת את הבריאות כפי שכולם יודעים, היא גם משפרת את מצב הרוח והתחושה. צריך רק למצוא את סוג הפעילות המועדף, להתחיל ולהתמיד.

נולדנו לנוע באמת: בטבע, מים זורמים הם מים חיים, מים עומדים הופכים מעופשים. גם נוזלי הגוף שלנו, ובהם דם וחמצן, הנוזלים במפרקים, ברקמות ובאברי הגוף אוהבים וצריכים זרימה ותנועה.

נפש בריאה קשורה באופן ישיר לגוף בריא ופעיל

זה לא סוד שפעילות גופנית תורמת רבות לבריאות , על מגוון היבטיה. הקשר בין ביצוע פעילות גופנית לבין מניעה של מגוון מחלות נחקר והוכח פעם אחר פעם. מיד מורגש ההבדל: מי שעוסק בפעילות גופנית כדרך קבע מעיד על התרומה הגדולה של התנועה בחייו: עלייה במצב הרוח, חוזק וחוסן פיזי מפני מחלות ותחלואות, עמידות נפשית ויכולת התמודדות טובה יותר עם אתגרים בריאותיים ועם משברים וקשיים, רמת אנרגיה גבוהה יותר, ריכוז ויכולות קוגניטיביות משופרות, רוגע ועוד ועוד.

אז למה בכל זאת קשה להתמיד? כמה סיבות נפוצות

 • אין לי זמן….
 • אין פעילות גופנית שאני אוהב….
 • כואב לי הגב….
 • פחות מ- 30 דקות, זה לא שווה כלום…..
 • כבר שנים שזה לא ברוטינה שלי, מה ישנה עכשיו?…. ועוד ועוד.
 • אני לא צריך ספורט, כי אני לא צריך דיאטה…
 • אף פעם לא אהבתי…
 • כשהייתי צעיר אהבתי תנועה והייתי ספורטאי, עכשיו זה קשה לי…

מוכר לך? 

ובכל זאת- לעולם לא מאוחר להתחיל לנוע ולבצע פעילות גופנית! ככל שתקדים לאמץ לך פעילות גופנית לחיים, ותתמיד בה, זה ישדרג לך את החיים מוקדם יותר!

למרות הקושי הראשוני להתחיל, תאר לך שדי מהר התחושה שלך תשתפר:

 •  רמות האנרגיה שלך עולות
 • הדימוי העצמי משתפר
 • העייפות נדחקת
 • מצב הרוח נהיה קליל
 • יכולת הריכוז שלך עולה
 • תחושות של כאב נעלמות

ריכזתי עבורך כמה נקודות שיסייעו לך להתחיל ולנוע… וגם להתמיד:

סוג הפעילות

בשביל ליהנות מכל היתרונות העצומים של הפעילות הגופנית, עלייך לבחור את סוג הפעילות הגופנית המתאים לך: יוגה, שחייה, הליכה, פילאטיס, טאי צ'י, אומנות לחימה, ריקוד, משחק כדור קבוצתי, ריצה, אירובי. האפשרויות הן רבות! ולכן – שאל את עצמך, למה אתה נמשך? במה תוכל ליהנות ולהתמיד? תברר מיקום ולוחות זמנים ותתחיל…

זמן איכות

אחרי שעברת את המכשול המרכזי של הקושי בהתחלת הפעילות, זכור שהתמדה זה שם המשחק. קבע לך זמן בו תוכל להתמיד  ותקדיש אותו לעצמך. (לפני עבודה, או אחריה, ובאילו ימים?). קבע לך פגישת איכות עם עצמך או עם חבר פעמיים- שלוש בשבוע, לפעמים קל יותר שפעם אחת תהיה בסוף השבוע, תראה מה מתאים לך.

אחד הדברים שיכולים לסייע לך, זה תוספת של כלל: אין ביטולים לפגישה הזו, במקרים שחייבים, תוכל לבטל לאחר שמצאת לך מועד חלופי. התייחס לזמן הזה כפגישה לכל דבר וכזמן איכות עם עצמך.

קבע עם חבר או עם מישהו שחברתו נעימה לך והוא בעניין

יש מי שבילוי חברתי גם הופך לאתגר בתוך הלו"ז השבועי העמוס. תבדוק אם הפעילות הגופנית תנעם לך יותר בנוכחות חברה. ואז הפעילות הגופנית שלך תהיה גם זמן לפגישה חברתית וגם: תעצים את ההתחייבות ואת הבילוי! הכלל הוא אותו כלל: קובעים זמן קבוע, יהיה לך פרטנר לאימון ולא תוותר בקלות. יש מי שהפעילות עבורו זה  קצת זמן עם עצמי לבד ואז המפגש החברתי לא תורם במקרה זה, ויש מי שקביעה עם מישהו קרוב מדרבנת אותו, מוסיפה להתחייבות האישית וגם לזמן האיכות. בדוק מה נכון לך.

הדרגתיות

אחד העקרונות החשובים שיסייעו לך להתמיד, ליהנות ולזכות בכל היתרונות שיש לפעילות הגופנית להציע, מבלי להביא לפציעות ומבלי לדכא את המוטיבציה. אל תתפתה לאגו, שעשוי להזכיר לך איך רצת לפני 15-20 שנים. חשוב מה זה עבור גופך להתחיל לרוץ 20 דקות אחרי ששנים, אתה לכל היותר קם מהכיסא ומתיישב חזרה, או רץ אחרי הילדים…היה הדרגתי וקשוב ליכולות לכל אורך הדרך. תתחיל מ- 15-20 דקות של פעילות, זה המון. זה גם הרבה יותר ממה שעשית עד היום. אם דקות אלה, או חלק מהם, יהיו גם עצימות, מחקרים הראו שתוכל למנוע מעצמך לחלות בסוכרת, מחלות לב וכלי דם ועוד. לעניין זה עליה של 6-7 קומות כל יום יספיקו.

היה פעיל ביום- יום

תוכל פשוט להתחיל להיות יותר פעיל ביום- יום שלך: לעלות במדרגות במקום במעלית, לחנות את הרכב רחוק, או לרדת מהאוטובוס תחנה לפני או אחרי. תוכל לנסות לשחק עם ילדייך ולהיות פעיל גם דרכם. כל מה שגופך צריך, זה להזרים דם וחמצן ולאמן גם קצת את הלב.

נשימה

הקדש תשומת לב לנשימה שלך תוך כדי הפעילות. נשימה מניעה, מפזרת עומסים, מקלה על כאבים. נשימה מייצרת שינוי פנימי בגוף, בנפש ובתודעה. תוכל לנסות רק "לעקוב " אחרי הנשימה שלך, להתחיל להיות מודע לה מבלי להתערב בה: לשים לב לקצב שלה, לעומק, למיקום, ולתחושה שנוצרת אצלך. כך תפיק יותר מהפעילות שלך. בהמשך, טכניקות נשימה גם יוכלו לסייע לך.

הפוך את זה לפסק זמן ולמשחק

אל תרגיש בתחרות, יש ממנה מספיק בכל הסובב אותך. תגיע בכל פעם סקרן להתנסות ולחוויה. קח את זה כפסק זמן! פסק זמן מהמחויבויות, מהטלפון הנייד, מהמחשבות, מהישיבה וכיו"ב.
נסה להשתמש בפעילות הגופנית כדרך שתוביל אותך למודעות רבה יותר, לקרב אותך אל עצמך, להתחבר לגופך וכדרך שתניע אותך לגדול ולא רק כאל עניין פיזי או טכני וראה מה יקרה…

זה הזמן להתחיל! אין סיבה אמתית לחכות…

אם אינך יודע איפה ובמה להתחיל בחר לך משהו אינטואיטיבית אליו אתה מתחבר ובו תתחיל! תפנה את הזמן ולאט לאט תוכל לאפשר לעצמך לנסות וליהנות גם מסוגי תנועה נוספים. צורות שונות של פעילות גופנית ותנועה מעניקות צורות שונות של אנרגיה ומשפיעות עלינו בדרך שונה.

ואם כל זה לא מספיק , חשוב על זה לרגע, פעילות גופנית תתרום לך בהרבה תחומים נוספים ועוד פנאי של איכות לעצמך!
תגביל את העבודה שלא נגמרת, תתנתק מהמדיה, תנשום, תבלה, תפגוש אנשים, תקבל עוד אנרגיות והשראה.
עד שלא מנסים ומתמידים, לא יודעים ומפספסים את הקסם שבתנועה! צא לדרך וגלה בעצמך.
אם אתה זקוק לסיוע בבחירה, בהתנעה, או בהפיכה של פעילות גופנית לדרך קבע אצלך, אם אתה מעוניין לסגל לעצמך הרגלים בריאים לחיים ולקבל ייעוץ והתאמה אישית של תזונה מעצימה, אוכל לסייע לך!

רובנו כבר מכירים את תרומת הפעילות הגופנית והתנועה עבורנו,  אך האם תיארת לך עד כמה? על זה במאמר הבא.

Facebook
WhatsApp
Telegram
Pinterest
Picture of רותם מלכה פגירסקי - רפואה טבעית מתקדמת

רותם מלכה פגירסקי - רפואה טבעית מתקדמת

על הבריאות שלך - אין סיבה להתפשר.
חווה קושי או אתגר בריאותי?
אני מטפלת באמצעות רפואה טבעית מתקדמת ומותאמת אישית, במגוון 'בעיות' בריאותיות.
איך עושים את זה?
ביחד נאבחן את מה שמפריע, נתייחס לתוצאות בדיקות מהרפואה הקונבנציונאלית, סיכומי טיפול
ורשימת תרופות בשימוש.
נבחר את הטיפול המדויק לך מתוך מגוון רחב של כלי טיפול טבעיים, בטוחים ויעילים ,
נצייד בכלים שיסייעו לך להתקדם ונעקוב אחר התוצאות.
כך נמשש בריאות שלמה.

לדף הבית »

3 הסודות להתמדה בתפריט בריא, בקלות וביעילות- מדריך וידאו במתנה

לקבלת המדריך והרשמה לסדרת מסרים
Scroll to Top
דילוג לתוכן