רפואה מותאמת אישית

רפואה מותאמת אישית היא רפואה שמתייחסת למטופל ולא רק למחלתו. רפואה שבוחנת את מכלול ההיבטים הקשורים למטופל, ממה עוד הוא סובל, אילו אתגרים מעסיקים אותו, מה עוזר לו להירפא, מה פחות.

היפוקרטס, אבי הרפואה, ניסח את המושג "בריאות", ככוחו המרפא של הטבע .(vis medicatrix naturae) זהו הרעיון לפיו אדם הנחשף לתזונה, לסביבה ולאורח חיים בריא, יוכל לרפא עצמו, וההפך- מגוון גורמי סביבה תזונה ואורח חיים עלולים גם לפגוע ביכולת שלנו לממש בריאות שלמה. מרכיבי החיים המשפיעים הם בין היתר, תזונה, פעילות גופנית, לחץ נפשי, רעלים, קרינה, רכיבים צמחיים ועוד. כל אלה שולחים איתותים לתאי הגוף ומשפיעים על תפקודם.

היות שבבסיסנו, כל אחד מאיתנו שונה, התגובה הפיזיולוגית שלנו לגורמי אורח חיים, תזונה וסביבה, משתנה מאדם לאדם. לכן, גישה של רפואה מותאמת אישית, שמתייחסת למטופל ולא רק למחלתו, יעילה מאוד בשיפור איכות החיים של כל אדם, מהנקודה בה הוא נמצא.

משמעות נוספת שטומנת בחובה הגישה של רפואה מותאמת אישית היא ההבנה שהאחריות על הבריאות של כל אדם מוטלת עליו, וכל רופא או מטפל באשר הוא – תפקידו לסייע לאדם להגשים בריאות בכל מישורי החיים. איך עושים את זה? באמצעות תוכנית מותאמת אישית המתייחסת לתזונה, לאורח החיים ולשימוש בכלי טיפול מתאימים.

הערך המוסף של טיפול מותאם אישית הוא התאמה מדויקת של הטיפול לצרכי המטופל, איתור כלי הטיפול היעילים עבור כל אחד באופן אישי, אלו שהמטופל ירגיש איתם נוח ויבואו לידי ביטוי גם בתוצאות פיזיות ורגשיות. הטיפול המותאם אישית מאפשר ריפוי מהיר יותר ומדויק, טיפול במכלול בעיות במינימום כלי טיפול, יעילות בטיפול, הגדרת יעדים אישיים ועמידה בהם.

איך נראה טיפול מותאם אישית אצלי בקליניקה?

אבחון שמתייחס אליך

תהליך האבחון אצלי בקליניקה הוא רחב היקף ומתייחס למגוון פרמטרים, בהם: מצבך הפיזי, הרגשי, הרקע ההיסטורי והמשפחתי, הרגלי החיים, רצונות ויעדים ועוד. האבחון כולל הן התייחסות לבדיקות ואבחונים קונבנציונאליים והן אבחונים מעולם הרפואה הטבעית. עבור כל מטופל, אני משתמשת בכלי אבחון רחבים במטרה להבין הכי טוב שאפשר – איך נכון לטפל בך.

בניית תכנית טיפול המותאמת לצרכים ולמשאבים שלך

אנחנו בודקים ביחד מה מעסיק אותך, מה מונע ממך לחיות בבריאות שלמה, באילו נושאים היית רוצה לטפל, אילו שינויים נכון לך לחולל בשלב זה בחייך ובהתאם יוצרים את תכנית הטיפול המותאמת למצבך, לצרכים ולמגבלות ולרצון שלך.

הגדרת יעדים אישיים בתחילת הטיפול ומעקב אחריהם

לכל מטופל יעדים שונים. אנחנו נכנסים אל הטיפול רק לאחר שהגדרנו יעדים אישיים ברורים, שאנחנו יודעים ומבינים לאן ברצונך להגיע באמצעות הטיפול. לאורך המפגשים נעקוב אחר העמידה ביעדים ונסנכרן את הטיפול בהתאם לתוצאות בפועל.

שילוב שיטות הטיפול הבטוחות והיעילות ביותר עבורך

נבחר עבורך את הכלים ושיטות הטיפול המדויקים ביותר לצרכים שלך ולגופך, ניקח בחשבון את האופן בו מתייחס גופך לשינויים, ניקח בחשבון את תוצאות בדיקות הדם ואת תוצאות האבחונים שביצענו בתחילת הדרך ובהתאם נתאים לך את הטיפול הייחודי לך.

הקניית הכלים החשובים ביותר עבורך להטמעת השינוי לאורך זמן

לכל אדם דרושים שינויים אחרים בהרגלי החיים כדי להגיע לאיכות חיים גבוהה יותר ולבריאות שלמה. נבדוק אילו הרגלים יש לך שכדאי לשנות וכדי להצליח בתהליך השינוי – נתאים דרכים שמתאימות לך ופתרונות שמתאימים לך.

3 הסודות להתמדה בתפריט בריא, בקלות וביעילות- מדריך וידאו במתנה

לקבלת המדריך והרשמה לסדרת מסרים
Scroll to Top
דילוג לתוכן