שיאצו

שיאצו היא שיטת טיפול שאין דומה לה – ממלאת ברגיעה, בפורקן ובנינוחות. ביפן היא נחשבת לליבת הרפואה היפנית וגם אנחנו נהנים מסגולותיה בדרך לבריאות שלמה וחיזוק הגוף והנפש.

מה משמעות השם שיאצו וכיצד עובד הטיפול? "שי" – אצבע, "אצו" – לחץ. בשיאצו נשענים על אזורים ונקודות בגוף באמצעות כפות הידיים, האמות והאצבעות ומניעים את הגוף ליצירת זרימה של אנרגיה, דם וחמצן. הטיפול נעשה בלבוש מלא ונוח, על מזרן.

גם בטיפול שיאצו מתבצע אבחון כחלק מהטיפול. מטרה חשובה בטיפול שיאצו היא לאזן את המרידיאנים, "ערוצי הזרימה" של האנרגיה בגוף (בהם דם וחמצן), לפתוח את הנתיבים ולעודד זרימה שתסייע לגוף המטופל ותודעתו לממש בריאות.

מטרות הטיפול

  • המטרה העיקרית היא לסייע לגוף ולנפש ליהנות מבריאות מלאה. להביא לכך שהאנרגיה, הדם והחמצן זורמים בחופשיות לכל הרקמות והתאים ומזינים את הגוף והנפש. הדרך לשם היא באמצעות איזון המרידיאנים ("ערוצי הזרימה" של האנרגיה בגוף, בהם דם וחמצן). אם נקביל את ערוצי הזרימה למערכת צינורות מורכבת ומסועפת, הרי כשאין זרימה טובה בצינורות – בגלל עודף, מחסור או חסימה – נוצרות לקויות באזורים אלו, אותן אנו חשים לרוב רק כאשר המצב מחמיר או מדרדר.
  • לטיפול שיאצו מטרות רבות נוספות המתייחסות למצב המטופל ממש בעת הטיפול. לשם הדגמה, אם מטופל מגיע עם חוסר שקט / דאגה או חרדה / עייפות גדולה – זה מצב שמתבטא גם בגוף וגם בתודעה ובנפש. לעיתים נתחיל משם: נסייע לגוף לפרוק את מה שעולה ולהתחזק, כאשר המטרה היא להגיע למצב אנרגטי ותודעתי טוב יותר, צלול ונינוח יותר, מחוזק ובריא ברמה הגופנית והנפשית כאחד.
  • ממש כמו בשיטות ריפוי אחרות מהמזרח, כך גם במקרה הזה, האבחון והטיפול בשיאצו אינם עוסקים בסימפטומים, אלא בשורש ובמקור – באדם כמכלול ובחוסר האיזון שגרם לחולי. יתרה מזאת – מאפיין בולט של השיאצו הוא הדגש על מניעה וטיפול מוקדם כדי לשמור את הגוף והנפש מאוזנים ומתוחזקים וכך למנוע חולי טרם בואו.

הגישה שלי לטיפול בשיאצו

יש לי מקום מיוחד בלב ובקליניקה לטיפולי שיאצו. למה? כי השיאצו הוא טיפול כל כך עמוק ויחד עם זאת כל כך עדין.
יש בטיפול שיאצו המון עוצמה לריפוי ולבריאות, ואלו מגיעים באמצעות עדינות והקשבה מלאה למצב המטופל. מתן תשומת לב לנשימה, לרגישויות, לכאבים, למחשבות, תהיות ורגשות שעולים כאן ועכשיו. כל אלו מאוד חשובים לתהליך.

בטיפול אני משלבת כלים נוספים שמאפשרים לנו להפיק עוד יותר, בהם: פוקוסינג, דמיון מודרך, טכניקות נשימה וטכניקות נוספות להעצמת הטיפול.

אצלי בקליניקה, השיאצו הוא כלי המעמיק את המסע המשותף עם המטופל ליצירת גוף ונפש נינוחים יותר, בריאים יותר, מדויקים יותר, מחוזקים ומפוקסים יותר. השיאצו מאפשר למטופל לעשות את הדרך לשם באמצעות חיבור לנשימה, התבוננות פנימה, חיבור בין התודעה, המוח, הגוף והנפש לאזורים בגופו שמבקשים יותר ריפוי ואיזון.

התמחות ייחודית שלי בטיפול בשיאצו היא בכל הקשור לרפואת נשים: תופעות סביב המחזור החודשי, אי פריון, מנופאוזה וליווי בהריון ולקראת לידה. במסגרת זו אני מלווה נשים וגם זוגות ומסייעת בהכנתם לקראת לידה. התמחות נוספת שלי בשיאצו היא בטיפול במצבי דיכאון וחרדה. אך למעשה – השיאצו מסייע להטמיע ולחולל שינוי בכל תהליך ובכל מצב!

מה הייחודיות של הטיפול באמצעות שיאצו בקליניקה?

  • הטיפול אינדיבידואלי ומותאם באופן אישי ומדויק לכל מטופל ולמצבו בעת הטיפול, מתוך הבנה כי גופו ונפשו של כל אדם שונים זה מזה.
  • הטיפול מעניק ריפוי הוליסטי ומעמיק לגוף ולנפש על ידי אבחון של גורמי החולי וטיפול בשורש הבעיה.
  • הטיפול באמצעות שיאצו לוקח בחשבון פרמטרים רבים שמשפיעים על המצב הבריאותי של המטופל, בהם המבנה הגופני והאישיותי, דפוסי התנהגות וחשיבה, רמת הסטרס, הרגלי אכילה, איכות השינה והאנרגיה הכללית שלו.
  • באמצעות המגע התומך, המכיל והקשוב למצבו של המטופל, נוצר איזון המעניק למטופל תחושת הרפיה ושחרור במקביל לתחושת התמלאות באנרגיה חדשה.
  • טיפול בשיאצו מעניק הזדמנות לאיתור הרגלים ודפוסים מעכבים ולצמיחה מתוכם.
  • טיפול בשיאצו מחבר בין הנפש, הגוף והרוח, לכדי השבת תחושת המלאות לחייך.

רוצה לקרוא עוד על יתרונות הטיפול באמצעות שיאצו? לחץ כאן

השיאצו מכניס אל חייך רוגע, איזון ואנרגיות ממלאות!
יש לך הזדמנות להעניק לעצמך בריאות, רוגע, פורקן ופוקוס, ולמלא עצמך מחדש.

רוצה לשמוע יותר?

יש לך שאלות? רוצה להתייעץ?

אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר בטלפון
052-2402012

או להשאיר את פרטיך ואצור איתך קשר בהקדם

3 הסודות להתמדה בתפריט בריא, בקלות וביעילות- מדריך וידאו במתנה

לקבלת המדריך והרשמה לסדרת מסרים
Scroll to Top
דילוג לתוכן