מטפלים בגוף ובנפש

הגוף והנפש הם שני הצדדים של אותו מטבע.
לעיתים הנפש מאותתת לנו על מצוקה ורק לאחר זמן מה נגלה את הקושי או החולשה של הגוף. לעיתים הגוף 'ידבר' ראשון ורק לאחר מכן נשים לב שחל שינוי גם במצב הרגשי והנפשי.
איתותים כמו רגישות, כאב, נדודי שינה, דחף לשוקולדים או פשוט תחושה שמשהו השתנה, האם הם איתותי הגוף או הנפש?
כאשר משהו בתפקוד אינו כתמול – שלשום, הגוף והנפש מספרים לנו שמשהו מתחולל, איזון מופר ושאנחנו צריכים לעצור לרגע, לשים לב מה צריך לחזק, לשפר ולאזן מחדש.

לעיתים אנו כל כך מתרגלים לחיות עם סימפטומים, עד שהם הופכים להיות חלק מאיתנו ואנחנו כבר לא מודעים לכך שמשהו לא בסדר. כשאנחנו אומרים ש'אנחנו רגילים כבר שנים לחיות עם…', משמעות הדבר שהגוף והנפש סובלים ממשהו כבר הרבה זמן מבלי שניתן לכך מענה. תפקוד ירוד לאורך זמן, חסרים גופניים ונפשיים שמצטברים עלולים להתפרץ כמחלה בשלב מאוחר. הגוף והנפש הם אחד, רק שפת הדיבור שלהם לא תמיד זהה.

מה הכלים המשמשים אותנו להקשבה וחיזוק לגופנפש?

שיאצו, פוקוסינג, הרפיה, טכניקות נשימה ודמיון מודרך, כל אלו ונוספים, הם כלים שמסייעים לנו ליצור את החיבור בין הגוף והנפש כאן ועכשיו. הם מסייעים לנו להתבונן פנימה ולזהות מה עובר עלינו, לדייק מה אני צריך עכשיו, מה יסייע לי להתקדם, לשפר, להרגיש טוב יותר!

הטיפול בשיאצו

מאופיין במגע שמייצר חיבור נוכח עם הגוף והנשימה. הוא מאזן, מרגיע, ממלא ומטעין מצברים, מאפשר לטפל במקומות הכי עמוקים מבלי להרגיש "שחפרנו" בהם.

הפוקוסינג

מאפשר מפגש עם תחושות הגוף, הרגשות והמחשבות שלנו, לכדי מבט-על וחיבור עם הרבדים והקולות שבתוכנו. הפוקוסינג מייצר מיקוד, כיוון ודיוק, שתורמים להטענת מצברים, חיזוק וסיוע בקבלת החלטות ופתרון סוגיות.

הנשימה

אי אפשר בלעדיה, היא נמצאת אתנו כל הזמן, גם כשאיננו מודעים. אך כשאנו שמים לב לאופן הנשימה, היא יכולה לספר לנו עוד על מה שאנו מרגישים. כאשר נהיה מודעים לנשימה ואף נרתום אותה, נוכל: לפתוח סכרים ולשחרר כאבים, למלא ולהזין מקומות חסרים, להרגיע ולהרפות ועוד.

דמיון מודרך

כלי שפותח דלתות דרך הדמיון והחשיבה האסוציאטיבית. הוא משפיע על המצב הנפשי ומאפשר לך לתרגל את שליטת המוח והמחשבה על תפקודי הגוף. המוח אינו מבדיל בין דמיון למציאות: דרך ההרפיה, והדמיון שמערב את כל החושים, אנו מאפשרים למוח שלנו, ודרכו לגוף כולו ולנפש, להגיע למחוזות עמוקים, להעלות תחושות בקלות ולהיזכר בחוויות שמסייעות לנו להתקדם.

הרפיה וטכניקות הרגעות

מפחיתות את המתח ואת טונוס השרירים, מורידות את לחץ הדם, קצב הנשימה ופעימות הלב. הרפיה מחזקת את מערכת החיסון ואת תפקודי הגוף, מספקת רגעים של שקט, הטענה, הזנה ומיקוד. יתרה מזאת, בתוך העולם המתוח בו אנו חיים, נחוצים לבריאותנו רגעים של הרפיה למוח, לגוף, לנפש, למחשבות, למרוץ, למחויבות, למשימות, לאתגרים.

הכלים הללו משמשים אותנו במפגשי הטיפול אך זמינים לך בכל רגע נתון. נצייד אותך בכלים פשוטים, קלים, זמינים, קצרים ויעילים שילוו אותך תמיד בדרכים שלך וישרתו אותך ואת בריאותך!

3 הסודות להתמדה בתפריט בריא, בקלות וביעילות- מדריך וידאו במתנה

לקבלת המדריך והרשמה לסדרת מסרים
Scroll to Top
דילוג לתוכן