תזונה מותאמת אישית

התזונה שלנו, הרגלי האכילה, האוכל שאנו מכניסים לגופנו – כל אלו הם 'הרגליים' שלנו. הם משפיעים על היכולת שלנו לרוץ, להתקדם, להתרומם למעלה או לעצור במהירות – גם ברמה הפיזית וגם ברמה המנטאלית. בהיותם משפיעים על הגוף כולו, על התחושות והרגשות שלנו, על היכולת הפיזית – יש להם המון מקום בחיים שלנו ואין לכך תחליף, עד יומנו האחרון.

לתזונה השפעות מרחיקות לכת, הרבה מעבר למה שרובנו יודעים. היא משפיעה על הגנים שלנו ועל הסיכויים שלנו לחלות במחלות או לא לחלות בהם, גם אם אנחנו נושאים את הגנים למחלות אלו ב- DNA שלנו.

המון אנשים מתחילים להתעסק בתזונה שלהם כשהם רוצים לרדת במשקל אבל יש עוד כל כך הרבה סיבות לעשות כן. לא רק זה, אלא שברוב המקרים העיסוק בדיאטה מוביל לאכזבה ותסכול בגלל שלא מצליחים להתמיד לאורך זמן או להשיג את המטרות.
אם גם לך מוכרת החוויה הזאת, אגלה לך סוד – האשמה לא בך, דיאטות מראש נועדו לכישלון!
למה? כשם שכל אדם שונה זה מזה, כך גם אין תזונה אחת שמתאימה ונכונה לכולם.
לכל אדם יש סיפור חיים ייחודי המעוצב על ידי ביולוגיה, חוויות אישיות, סביבה, דפוסים מהילדות והרגלים שאסף בדרך – ובהתאם: לכל אדם התזונה המתאימה לו.

אספר לך מיד על יסודות התזונה, איך מגלים מה התזונה המתאימה לך ומה הגישה הטיפולית שלי בקליניקה, אך אם בא לך לקצר, או להתחיל מהסוף, הנה מאמרים נוספים:

אז איזו תזונה מתאימה לך?

בניית תוכנית תזונה והרגלי אכילה אישית היא הדרך הנכונה, הבריאה והיציבה ביותר! כאשר תותאם לך תכנית תזונה המותאמת למי שהנך, לאורח חייך, למטרותיך וצרכיך, התוצאות לא יאחרו להגיע ויעניקו לך תחושה טובה, חיוניות ובריאות ופשוט יגרמו לך להרגיש מצוין.
כל זה יקרה מבלי להרגיש סגפנות, מבלי לפעול בקיצוניות ומבלי לספור קלוריות. הכל מתוך חווית בחירה והתאמה אישית שיעודדו אותך פשוט לחיות כך.

כיצד ניתן לגלות מהי התזונה הנכונה עבורך?

מילת המפתח היא הקשבה פנימית. להחזיר לעצמנו את היכולת להקשיב לגוף ולמה שהוא מבקש בכל רגע נתון.
מה זה אומר? לכל אחד מאתנו ישנם אינסטינקטים טבעיים המנחים אותנו בנוגע למה שנכון או לא נכון עבורנו, אך כבר בילדות אנו גדלים על הרגלים שלא בהכרח תורמים לבריאותנו.

יחד עם תזונה מודרנית, מזונות מעובדים, שפע אדיר והרגלי החיים המערביים ששיבשו לרובנו את מנגנון השובע והרעב, את חוש הטעם, את נפח הקיבה, את צרכי הסוכר האמיתיים ועוד. כל אלו טשטשו את היכולת שלנו לזהות לאילו רכיבי מזון גופנו זקוק באמת.

אם לא די בכך, אנחנו כל הזמן תחת 'מתקפה' של פרסומות במדיות השונות, שמטרתן לעודד אותנו לצרוך עוד ועוד מזונות שרבים מהם אינם נחוצים לנו כלל ואף מזיקים לבריאותנו.

תזונה שאינה מותאמת לגוף שלנו היא לא גזרת גורל!

ניתן ללמוד להקשיב מחדש לגוף, לבדוק עם עצמך אילו מזונות גורמים לך לתחושה טובה, לחיוניות, לאנרגיה גבוהה ולרוגע. יתרה מזאת, לתזונה יכולת לשקם, לרפא ממחלות ולכבות גנים מחוללי מחלות, כדי שלא יופעלו בחייך. כלומר, התזונה משפיעה על הסיכויים לחלות במחלות שאנו נושאים את הגנים שלהן. עד כדי כך תזונה יכולה לרפא, או להביא לחולי.

גופך הוא המעבדה המשוכללת ביותר ביקום!

לכל אדם ישנה אנטומיה ופיזיולוגיה משוכללת וחכמה אשר שואפת כל הזמן להגיע לאיזון.
כאשר הגוף מאוזן, גם הנפש מאוזנת וההרגשה הכללית נפלאה. כחלק מאותה שאיפה לאיזון, הגוף משדר לנו מסרים ואיתותים שמטרתם לעודד אותנו לשנות את דרכינו לשם יצירת איזון. מסרים אלו יכולים להגיע בצורה של מועקה ולחץ נפשי, תחושת כבדות ועייפות, דכדוך, בעיות שינה, בעיות הורמונליות ועוד. כאשר אנו עוצרים ומקשיבים לגופינו, קל לנו גם יותר לזהות איזה מזונות מזיקים לנו ואיזה מזונות משפיעים עלינו לטובה.

הגישה שלי לטיפול רפואי באמצעות תזונה

תזונה היא מבחינתי הכלי הכי בסיסי, הכי נגיש וגם הזול ביותר. אנחנו אוכלים כל יום, לאורך כל ימי חיינו. לתזונה השפעה מיידית והשפעה מצטברת על בריאותנו. גופינו יכול לשאת תזונה שאינה בריאה לנו, לעשות את מירב המאמצים כדי להמשיך ולתפקד, אך בשלב מסוים, אינו מסוגל לעמוד בעומס רמות הסוכר, השומנים, נוצר תת תפקוד עקב חסרים מסוימים, רמות גבוהות של הורמוני סטרס ותופעות נוספות שלא מאפשרות לגוף לתפקד במיטבו. אלו מתחילים להתבטא כסימפטומים שונים ומחלות.

בקליניקה אני מבצעת אבחון הכולל היבטים טבעיים והתייחסות לאבחנות הקונבנציונאליות, בדיקות הדם והתרופות שהנך נוטל, נשאל גם אודות הרגלי התזונה והאכילה שלך- מה הנך אוהב ולא אוהב לאכול, לאילו מזונות יש לך תשוקה מיוחדת, כמות והרגלי השתייה ומהו סדר היום התזונתי שלך.
כבר בפגישה הראשונה נתאים לך תוכנית תזונה אישית, המותאמת לאבחון, לצרכים ולרצונות שלך וליכולות שלך באותה נקודת זמן, ומשם נתקדם צעד אחר צעד.

אני דוגלת בידע פרקטי, לכן, הכלים שאעניק לך יגיעו במספר אופנים:

 • המלצות תזונה – מה להוסיף לתפריט, ממה להימנע, מה להפחית.
 • הסברים – חשוב לי לחשוף אותך להשפעה הביוכימית של המזונות על הפיזיולוגיה שלך.
 • תפריט מותאם לסדר היום שלך ולהרגלי הפעילות שלך.
 • מתכונים – רעיונות מעולים שיסייעו לך ליישם בביתך את ההמלצות, לפי טעמך.
 • דפי הדרכה – יסייעו לך להעמיק ולהרחיב הבנתך בנוגע להמלצותיי השונות.

בהמשך המפגשים נעמיק את הנגיעה בהרגלי האכילה שלך ובאתגרים שעומדים בפתח. ניתן מענה לחשקים שמתעוררים, דפוסים שברצונך לשנות וכלים נוספים שיסייעו לך לממש את השינוי.

נצעד ביחד צעד אחר צעד, מהמקום הנכון לך, כדי שזה יהיה ישים עבורך – הן מבחינת הרגלים והן מהבחינה הרפואית, המקצועית והתואמת את הסיפור שלך.
משם אנחנו מתקדמים בהתאם לרצון ולצורך.  

אם יש לך רצון לשפר את התזונה שלך אבל אין לך מושג מאיפה להתחיל את השינוי, יש לך הזדמנות נפלאה להיעזר במדריך – 10 כללי היסוד לתזונה בריאה. ניתן להתחיל באימוץ של עיקרון אחד בכל פעם, ולהוסיף בהדרגה עד להטמעה מלאה.

כיצד ליווי תזונתי מקצועי יכול לתרום לך?

בניית תוכנית תזונה רפואית וטבעית המותאמת לך אישית תסייע לך לפני הכול ביצירת איזון פיזי ורגשי, ניקוי בסיסי ומיקוד. בנוסף, התזונה היא כלי טיפולי ממשי המסייע לגופך להתחזק, להפטר מהתלונות עמן הגעת ולהשיב לגופך את שחסר לו. הזנה נכונה ואיכותית המתאימה לך תוביל לתחושת קלילות, נינוחות ורעננות שתשפיע על כל היום יום שלך ולרב אף תסייע לך להשיל ממשקלך, או לשמור על משקל רצוי למשך שנים, מבלי להשקיע בכך כל מאמץ!

אז מתי כדאי לפנות אלי לליווי תזונה?

 • נתקלת בקשיים בקליטת הריון ופוריות?
 • המחזור החודשי שלך מלווה בכאבים עזים?
 • כאבי ראש חוזרים ונשנים?
 • חייך מלווים בתחושת עייפות, כבדות ומצב רוח ירוד?
 • דכדוך, חרדה, חסר שקט?
 • חווה תקיעות במשקל ובלוטת התריס בתת תפקוד סמוי?
 • שומנים גבוהים בדם ורמות הסוכר עלו?
 • מתמודד עם אתגר רפואי או בריאותי אחר?

בכל המקרים האלו ונוספים, תזונה יכולה לחולל את ההבדל!

רוצה לדעת יותר על האופן שבו התזונה שלך משפיעה עליך?

שמת לב שאכילת לחמים ומאפים מגבירה את התיאבון? האם מוכרת לך תחושת העייפות המורגשת לאחר אכילת ארוחה גדולה? כבר גילית שישנם מאכלים מסוימים המושכים אותך יותר כאשר מצב הרוח ירוד?
יש לזה סיבה! המזון שאנו אוכלים משפיע על מי שאנחנו, על התפקוד שלנו ועל האופן שבו נממש נטייה גנטית לחלות או נמנע זאת.

בנוסף, אני שמחה להעניק לך הזדמנות לשפר את בריאותך בעזרת 10 כללי היסוד לתזונה בריאה.
בעזרת ליווי והתאמת תכנית תזונה מרפאת אישית, נגלה מה התזונה שמתאימה בדיוק עבורך, איך להקשיב לגוף ואיך לשמר את מה שנכון לך. שמירה על תזונה זו כאורח חיים, תעניק לך הזדמנות פז להפטר ממחלות ולמנוע אותן, להגיע למשקל הרצוי, להרגיש מצוין וכמובן להשיג בריאות טובה למשך שנים.

יש לך שאלות? רוצה להתייעץ?

אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר בטלפון
052-2402012

או להשאיר את פרטיך ואצור איתך קשר בהקדם

3 הסודות להתמדה בתפריט בריא, בקלות וביעילות- מדריך וידאו במתנה

לקבלת המדריך והרשמה לסדרת מסרים
Scroll to Top
דילוג לתוכן