רפואת נשים

הגוף הנשי טומן בחובו מורכבות ייחודית ומערכת הורמונלית שונה בתכלית מזו הגברית,
הבדלים הנובעים בראש ובראשונה מעצם יכולתה של האישה להרות וללדת. פריון האישה הופך את מערכת הרבייה הנשית למורכבת, רגישה לשינויים וכזו המצריכה סנכרון מיטבי בין ההורמונים השונים ומערכות הגוף, והתאמה למחזור החודשי ולשלב בחייה של האישה.

אם זה לא מספיק, בעת הפריון ולאחריו, מתחוללים בגוף הנשי שינויים הורמונליים רבים המשפיעים על מערכות רבות בגופה. חוסר איזון הורמונלי בהקשר זה, הוא תופעה שאני פוגשת הרבה מאוד בקליניקה ועשויה להתבטא במגוון צורות ואופנים, בהם תסמונת קדם וסתית, אי פריון, מיומה ברחם ועוד.

מצבים של חוסר איזון הורמונלי משפיעים על התפקוד ועל הבריאות ועלולים לגרום גם למיגרנות, דכדוך, אקנה סביב הפה ותופעות נוספות שברבים מהמקרים, הסובלת מהן כלל לא יודעת שהן קשורות למערכת ההורמונים.

בקליניקה שלי אני מתמחה ברפואת נשים, באבחון מדויק ובאינטגרציה טיפולית בין הרפואה הקונבנציונלית לטבעית. תחומים עיקריים בהם אני מטפלת:

PMS - תסמונת קדם ווסתית

נשים רבות סובלות מתופעות המופיעות מידי חודש לפני הופעת הדימום הווסתי. התופעות עשויות לכלול תחושת דכדוך, עצבנות, חוסר סבלנות, רגישות יתר, כאבים עמומים או חדים, דימום כבד, מחזור שאינו סדיר, הזעת לילה, אגירת נוזלים ונפיחות בבטן וברגליים ועוד. על אף שכיחותן הגבוהה של תופעות אלו, זה מצב בלתי תקין אשר מצביע על חוסר איזון הורמונלי, וניתן לטפל בו באמצעים טבעיים. לא חייבים להמשיך לסבול!

הטיפול ניתן לאחר אבחון אישי, מעמיק ומדויק ועשוי לכלול התאמת תזונה מיטבית, שימוש בצמחי מרפא, שיאצו והמלצות נוספות. לרוב ניתן לחוות שינוי לטובה כבר לאחר חודש ושינוי משמעותי ניכר לאחר 3-4 חודשים בלבד. במרבית המקרים הטיפול מאזן את המערכת למשך שנים ארוכות

"... רותם טיפלה בי בצורה סופר מקצועית, ממש מגע קסם ופשוט הצילה אותי ועזרה לי להשיב את איכות החיים שלי. תודה רותם אהובה, על הטיפול המסור, האכפתיות והמקצועיות!!"

קשיי פריון ואי פריון

שכיחות מצבי אי פריון נמצאת בעליה מתמדת בשנים האחרונות. בין 10%-15% מכלל הזוגות אינם מצליחים ליצור התעברות על אף קיום יחסי מין סדירים. הסיבות הנפוצות באי פריון בקרב נשים הן כשל שחלתי כמו שחלות פוליציסטיות, חוסר איזון הורמונלי, מחלה של רירית הרחם כמו אנדומטריוזיס וגורמים נוספים כגון חסימה בחצוצרות. במרבית המקרים ישנם מספר גורמים אשר יחד פוגעים בפוריות.

גורמים נפוצים לקשיי פריון בנשים הם:

 • חוסר איזון בין הורמוני המין וחוסר סנכרון עם השלב במחזור החודשי
 • תזונה מערבית ומתועשת ושימוש במוצרים וחומרים מזיקים
 • חוסר איזון בין שומני הדם
 • מצבי לחץ וסטרס מתמשך
 • הצטברות רעלים ונטרול רעלים לקוי ע"י הכבד ושאר מערכות הגוף
 • תת / יתר פעילות של בלוטת התריס
הטיפול במצבים הגורמים לאי פריון ניתן לאחר אבחון מעמיק וזיהוי שורש הבעיה. לעיתים הטיפול יגע בכמה פרמטרים במקביל, במטרה להכין את גוף ונפש האישה לקליטה ונשיאה של הריון בריא! כל עוד חלק מהפרמטרים אינם מטופלים, גוף האישה עלול לזהות זאת כחוסר מוכנות של הגוף לקלוט הריון ולשאת אותו. הטיפול עשוי לשלב בין מספר כלים, בהם: שינוי תזונתי, שיאצו, תרגילי נשימה, צמחי מרפא ותוספי תזונה מתאימים. לאורך כל תהליך הטיפול נעשה מעקב אחר ההתקדמות בהתאם ליעדים שהגדרנו ביחד מראש ובהתאם לשינויים המתבטאים במחזור החודשי מתחילת התהליך.

רוצה לקרוא שיתוף של מטופלת?

ליווי הריון והכנה ללידה

תקופת ההיריון מלאה בשינויים הורמונליים ואחרים, מאתגרת את הגוף והנפש ומביאה איתה התמודדויות חדשות, גופניות ונפשיות. ההתמודדויות יכולות לכלול כאבים, קשיי נשימה, קושי רגשי וגופני עם שינוי מבנה הגוף, חשש משינוי במבנה המשפחתי, רגישות גבוהה יותר וחששות בנוגע לתקינות ההיריון והעובר.

בפגישות הטיפוליות אני מסייעת במצבים בריאותיים ונפשיים שונים:

 • יצירת בריאות מיטבית לגוף והשלמת חסרים
 • סיוע בהתמודדות עם הסימפטומים שמקשים
 • התפתחות מיטבית של העובר
 • מניעת / סיוע במצבים מסוכנים כגון: אנמיה, רעלת הריון, סוכרת
 • מעקב וליווי שוטף, במקביל לביצוע הבדיקות הקונבנציונליות ותוך התייחסות אליהן
 • ועוד.

הטיפול נעשה באמצעות התאמת תזונה, תוספי תזונה, צמחי מרפא ופרחי באך המתאימים לתקופת ההיריון ולמצב האישה ההרה. שיחות, שיאצו, דמיון מודרך ופוקוסינג.

"...קשה לי למצוא מילים שיתארו את המקצועיות והתמיכה של רותם. הידע הבלתי נדלה שלה,  האכפתיות והיחס החם לו זכיתי הם דברים שלא תיארתי שקיימים. בזכות רותם, אני נמצאת כעת בשלבים של הריון מתקדם, אשר גם אותו היא מלווה. כל מי שקרוב אליי, יודע עד כמה הטיפול אצל רותם מהווה חלק משמעותי מחיי, ועד כמה הוא עזר לי גם מבחינה נפשית..."

הכנה ללידה

כהמשך ישיר של ליווי ההיריון, אני מכינה את המטופלת ללידה באמצעות ערכת הדרכה שלמה עמה אנו מתקדמות בקצב אישי. ההכנה ללידה מעניקה מענה מקיף להיבטים הפיזיים, להיבטים טכניים חשובים בנוגע להגעה ולשהות בבית החולים, לשלבי הלידה ולנושא התערבויות רפואיות. בנוסף, ההכנה מעניקה ליווי רגשי ונפשי תומך הכולל סיוע בהפגת החששות, חיבור הגוף והנפש לתהליך וכלים להתמודדות עם הכאב, הצירים והאתגרים הנוספים. ההכנה ללידה מחברת גם את בן הזוג ומעניקה לו הבנה עמוקה יותר בנוגע לתהליך שעוברת היולדת וכלים לסיוע ליולדת.

רוצה לקרוא שיתוף של מטופלת?

מיומות (שרירנים) ברחם

שרירני רחם הינם גידולים המתפתחים אצל כמחצית מהנשים בגילאי 25-50. הגידול הוא שפיר במרבית המקרים ועשוי לגרום לתסמינים שונים כגון דימומים חזקים, חולשה כללית עקב אנמיה, לחץ על שלפוחית השתן ואיברים אחרים, כאבים, בעיות פוריות ובעיות בהריון או בלידה.

היווצרותם של שרירני רחם מושפעת מרקע גנטי, מגורמים הורמונליים ומגורמים סביבתיים ותזונתיים. השרירנים עלולים להיווצר כתוצאה משגשוג של רירית הרחם המתקיימת ללא הריון ונגרמת מחוסר איזון הורמונלי, מערכת חיסונית ירודה, עומס רעלים בגוף וגורמים נוספים.

טרם הטיפול מבוצע אבחון מקיף ומעמיק הכולל גם התייחסות ופענוח של בדיקות הורמונים, אבחנות וצילומים מהרפואה הקונבנציונלית. אחת המטרות העיקריות בטיפול היא יצירת איזון הורמונלי ומניעת גדילת היתר של הרירית. לשם כך ידרשו התאמות תזונתיות, שימוש מוגבר בתוספי תזונה מתאימים, שיאצו, טכניקות נשימה וכלים המסייעים להתמודדות עם כאב. לאורך כל תקופת הטיפול נעשה מעקב אחר הסימפטומים ההתחלתיים, הבדיקות והמטרות אשר נגדיר ביחד מראש.

מנופאוזה - תמיכה בגיל המעבר

גיל המעבר (menopause), הינו תהליך טבעי בו נפסק המחזור החודשי ומסתיימת תקופת הפוריות אצל האישה. התהליך מאופיין בירידה בהפרשת הורמוני המין ובמיוחד בירידת האסטרוגן. הגורמים לשיבוש במאזן ההורמונלי משתנים מאשה לאשה וכך גם התסמינים, חומרתם ומשך הזמן בו יופיעו.

מרבית הנשים עוברות את תקופת גיל המעבר בגילאי 48-55, כאשר 5-10 שנים קודם לכן מתחיל השינוי ההורמונלי, הופעת מחזורים בלתי סדירים ותנודות בביוץ. יש מצבים של מנופאוזה מוקדמת, לרוב בקרב נשים הסובלות מאי סדירות הווסת, או העדרה במשך תקופות, או בשל מחלות ואתגרים רפואיים כגון תסמונת השחלות הפוליציסטיות, אנדומטריוזיס, אוסטאופורוזיס, כריתת רחם או שחלות, גידולים במערכת הרבייה ועוד.

גיל המעבר מוגדר אצל אישה כאשר עברו 12 חודשים ללא הופעת ווסת.

תסמינים נפוצים

 • אי סדירות במחזור החודשי, בהופעתו, בעוצמת הדימום ובמשכו.
 • הופעת גלי חום – בפנים, בראש ובכתפיים, בגב העליון, כרוכים לרוב גם בהזעה. לעיתים יתלוו תחושות נוספות, נימול, תחושת דקירות בידיים, חרדה, לחץ בראש וסחרחורת. כל אלו מתרחשים עקב התרחבות כלי דם ושינוי בתפקוד בלוטת היפותלמוס המקשרת בין מערכת העצבים והמערכת ההורמונאלית, ואחראי בין השאר על חום הגוף, שינה, מצב רוח וקצב חילוף החומרים.
 • יובש נרתיקי – הירידה ברמת האסטרוגן משפיעה על דופן הנרתיק ומדקקת אותו, בלוטות המפרישות ריר נעלמות בהדרגה והפרשת הריר בעת גירוי מיני יורדת. נוצר כאב בעת קיום יחסי מין.
 • דלקות חוזרות בשלפוחית השתן – הירידה באסטרוגן משנה את פלורת החיידקים והחומציות בנרתיק ובדרכי השתן והופכת אותה פגיעה יותר לדלקות בשלפוחית ולזיהומים בנרתיק.
 • אי שליטה במתן שתן – בריחת שתן ותכיפות במתן שתן עקב אובדן גמישות רקמות הנרתיק והרחם, כתוצאה מירידת האסטרוגן.
 • תסמינים נוספים נפוצים – עלייה במשקל, כאבי ראש, דכדוך, חוסר סבלנות, קשיי ריכוז, גפיים קרות, נשירת שיער, נדודי שינה, חשק מיני ירוד ועוד.

"...רותם קיבלה אותי בחום ואמפתיה, לחצה במקומות הנכונים, מרחה את השמנים המיוחדים שרקחה במיוחד עבורי, ו... הקסם עבד. הצירים הגיעו כעבור שעתיים והכל קרה ממש מהר... אפילו לא הספקתי לקבל אפידורל!!! אני משוכנעת שהטיפול המרגיע, באווירה הנעימה, בשילוב עם הידע המקצועי של רותם, הם אלו ששיבחו את חוויית הלידה שלי..."

האבחון והטיפול בקליניקה

למרות שיש תופעות פיזיולוגיות משותפות בתקופת גיל המעבר, לכל אישה יש גיל מעבר ייחודי משלה. באבחון ובתשאול הראשוני נאפיין את התסמינים האישיים, ניגע בגורמים להם ונכיר את האישה כמכלול. נלמד אודותיך טרם התחלת גיל המעבר, ונאתר את המערכות והתפקודים הירודים, כדי לשפר את איכות החיים ולאפשר תפקוד בהנאה והגשמה בחיים, על אף כל השינויים.

בהתאם יותאם הטיפול לכל אחת באופן אישי. לרב נשפר את התזונה, נעזר בצמחי מרפא או תוספי תזונה ונעשה עבודה פנימית באמצעות שיאצו, פוקוסינג ושיחה. מהניסיון שלי, בהחלט ניתן לשפר חווית החיים למרות ועל אף השינויים שאישה עוברת. ניתן בהחלט לשפר את איכות השינה, להוריד את סף החרדה וכאבי הראש, לצמצם ואף למנוע את גלי החום, העלייה במשקל, ושאר התופעות הנלוות.

"התמודדתי בעבר עם מחלת האנדומטריוזיס שממש שיבשה לי את החיים, סבלתי מכאבי בטן במשך חודשים ארוכים. ממש 24 שעות ביממה. בזכות הטיפול עם רותם החיים חזרו למסלולם! רותם טיפלה בי באמצעות שיאצו, שינוי תזונתי ובתמציות של צמחי מרפא..."

קנדידה ופטריות וגינליות חוזרות ונשנות

מרבית המיקרואורגניזמים הקיימים בגופינו נמצאים במערכת העיכול ובאיברי העיכול. הם 'פוגשים' את המזון שאנו צורכים, משפיעים על גופינו ועל מצבי מחלה, החל מהשמנה, דרך הפרעות נפשיות כמו דיכאון, אלרגיות ועד מחלות לב.

עקב הקרבה בין פי הטבעת לאברי המין והשתן הנשיים, נשים חשופות יותר לפטריות וזיהומים וגינאליים, ועוד יותר כאשר מופר האיזון בין כמות החיידקים המסייעים בשמירה על בריאותינו לבין כמות החיידקים המחוללים מחלה. לסיבה זו מתווספים גורמים נוספים, כמו מערכת חיסון ירודה, סטרס, שינויים הורמונליים ועוד, החושפים את הנשים עוד יותר למחלות וחיידקים מזיקים ולהתרבות פטריית הקנדידה. כאשר הקנדידה מתרבה במעיים היא שולחת רעלים לאברי הגוף השונים ועשויה לגרום למגוון תסמינים:

 • הפרשות בעלות ריח רע מהנרתיק
 • גרד בנרתיק או בפי הטבעת
 • דלקות שתן חוזרות
 • תסמונת קדם ווסתית
 • גזים, נפיחות וכאבי בטן
 • חשק מוגבר למתוק, פחמימות ובצקים
 • שלשולים או עצירות ויציאות לא סדירות
 • תחושת התרוקנות לא מלאה
 • ריח רע או חריף מהפה או מהצואה
 • אקנה, פריחות בעור או פטריות בעור ובציפורניים
 • דכדוך רגישות יתר, תשישות של מערכת העצבים
 • תחושת ערפול, קושי להתרכז
 • שכבת חיפוי לבנה על הלשון

פטריית הקנדידה נפוצה בעיקר בקרב נשים ומפריעה במיוחד בימים טרם הדימום הווסתי. הטיפול ניתן לאחר אבחון מקיף הכולל תשאול מעמיק, בדיקות דם ושתן, שאלון להערכת מצב הקנדידה, אבחון לשון ובדיקות נוספות באם יש צורך. חלק ניכר מהטיפול כולל שינוי תזונתי, שימוש בצמחי מרפא נוגדי חיידקים ופטריות, פרוביוטיקה ותוספי תזונה המחזקים את מערכת החיסון והרכבים מיוחדים.

רוצה לקרוא שיתוף של מטופלת?

דלקות בדרכי השתן

דלקת שלפוחית השתן היא מהזיהומים השכיחים ביותר בקרב נשים. לרוב הדלקת נגרמת כתוצאה מחדירה של חיידקים מהמעי הגס אל השופכה ושלפוחית השתן. הדלקות מאופיינות בכאב שורף וצורב בזמן הטלת שתן, תכיפות ודחיפות במתן שתן, ריח שתן חריף ו\או עכור ופעילות חיידקית אשר נראית בבדיקת שתן.

בגלל הקרבה האנטומית לפי הטבעת אצל נשים, דלקות בדרכי השתן פוגעות בנשים פי 5 יותר מגברים. החיידקים נודדים מפי הטבעת ומהפרשות וגינאליות לשלפוחית השתן, הם נדבקים לתאים המצפים את צינור השופכה ושלפוחית השתן וגורמים לדלקת.

גם בדלקות בדרכי השתן קיים גורם הורמונלי אשר ניתן לטיפול ומסייע במיגור הדלקות.

לאחר אבחון ואיתור הגורמים להיווצרות הדלקת, ניתן טיפול הכולל המלצות תזונתיות המחזקות את מערכת החיסון ומפחיתות דלקת, שימוש בתוספי תזונה וצמחי מרפא מתאימים וכלים המסייעים במניעת דלקת חוזרת.

ניתן לטפל במגוון בעיות רפואיות באמצעים טבעיים וללא תרופות!

בעיות ברפואת נשים אינן גזרת גורל. ניתן למנוע דלקות, ליצור איזון הורמונלי, לרפא ולחזק את הגוף וליצר פריון באמצעים טבעיים בטוחים ויעילים מאד לאורך זמן! במהלך השנים הרבות בהן אני עוסקת בטיפול וריפוי, סייעתי לנשים רבות להיפטר מבעיות רפואיות רבות, ליצור איזון הורמונלי, גופני ונפשי וליצור מצבי פריון רבים. כל זה באמצעות כלים טבעיים הכוללים התאמת תזונה אישית, שימוש בצמחי מרפא ותוספי תזונה מיוחדים, טיפול בשיאצו, פוקוסינג וליווי צמוד לאורך התהליך.

כיצד מבוצעים האבחון והטיפול בקליניקה?

טרם תחילת הטיפול נעשה אבחון מדויק, מעמיק ואישי אשר במסגרתו אנחנו בוחנות ביחד את אורח החיים, הרגלי התזונה, דפוסי ההתנהגות והמצב הבריאותי והנפשי של המטופלת. אבחון זה משתלב בבדיקות הדם ובאבחנות הקונבנציונליות לכדי קבלת תמונה מלאה. לאחר מכן אנו מגדירות יעדים ומטרות לטיפול ואחריהם ניתן טיפול אישי ומדויק באמצעות מגוון הכלים בהם אני משתמשת. לאורך תהליך הטיפול אנו בוחנות את ההתקדמות, את השגת היעדים והמטרות שהגדרנו בתחילת הדרך ובהתאם לכך מדייקות ומתאימות את התהליך, הכלים וההנחיות למטופלת עד לריפוי ולהשגת התוצאה הרצויה.

בעיה רפואית נשית היא אינה גזרת גורל. ניתן לשנות! אם הנך סובלת מבעיה רפואית נשית, אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר, לאבחן את מקור הבעיה ולטפל בה מהשורש.

יש לך שאלות? רוצה להתייעץ?

אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר בטלפון
052-2402012

או להשאיר את פרטיך ואצור איתך קשר בהקדם

3 הסודות להתמדה בתפריט בריא, בקלות וביעילות- מדריך וידאו במתנה

לקבלת המדריך והרשמה לסדרת מסרים
Scroll to Top
דילוג לתוכן