יצירת סביבה תומכת וניהול קשרים בריאים

supportive-relationship

אורגניזמים רבים, כולל יצורים אנושיים, שורדים טוב יותר כחברים בקהילה או במושבה. למרות שלכל אחד מאתנו קיום אישי משלו, כולנו חברים בחברה שבה אנו תלויים כדי לשרוד. אנו שורדים ע"י חילוף הדדי של מקורות החיים, ותוך שיתוף בעבודת קיום עצמנו בחברה וקיום החברה כקהילה.

מגוון מחקרים הראו שבדידות בכל גיל קשורה קשר עמוק למצב בריאותו של האדם

אדם בודד אינו מבטא את הצורך הבסיסי לחלוק ולשתף ובהתאם גם אינו בר יכולת לקבל התייחסות והכרה והזדמנות לבטא את הקשיים והחששות בחייו.
הצורך האנושי והטבעי שלנו זה בזה, אינו מעיד על חסר או פגם, אלא על דחף לגדול. התבוננו בתינוק או ילד קטן וראו כיצד הוא ניזון מסביבתו וכיצד הקשרים בחייו מקנים לו חווית בטחון והגנה. בזכות חוויות ומשאבים אלה הוא גדל, לומד לתקשר את צרכיו ומגיב לגירויים בסביבתו. אלה מזינים אותו ומהווים תנאי ממשי להתפתחותו. בזכות מילוי צורך אנושי בסיסי זה, הוא מפתח עצמאותו בהדרגה ומממש עצמו.

אצל אנשים בוגרים הצורך בהדדיות ושותפות אינו שונה, אלא רק הצורה, אופן המימוש והמקום שאנו נותנים לזה בחיינו.
הרמוניה כפי שמתבטאת בטבע וביקום, היא בין השאר שכל חיי ניזון ומתקיים באמצעות סביבתו. שתיל כדי לגדול איתן ולממש את מחזור חייו, זקוק לאור השמש, האוויר והמים. האדם הוא חלק מהיקום. אם יש לנו קושי או בעיה שלא באו על פתרונם, טבע הדברים שנבקש להיעזר– חבר, משפחה, או כל מסגרת שתאפשר הקשבה, הכלה ופתיחות לקבל כלים חדשים ונוספים להתמודד עם אתגרים ולגדול מהם.

כל אחד מאתנו ייחודי והשונות בינינו מהווה קרקע בריאה להפריה הדדית. ברפואה הסינית העור שלנו מפריד ותוחם אותנו מסביבתנו. כך, לא רק שקיומו של כל אחד מאתנו תלוי בסביבתו, אלא גם הגבול שלנו מוגדר בזכות האחרים והסביבה שלנו. כפי שהים תחום בזכות היבשה והחושך בזכות האור, כל אחד מאתנו נבדל וייחודי בזכות האחר ולכל אחד מאתנו הזדמנות לגדול ע"י נקודות המבט השונות והייחודיות של זולתו. כפי שאין דיאטה המתאימה לכולם, אין גם צורת קשרים או סגנון היקשרות המתאים לכולם.

מה שכן…

חברויות איכותיות מוסיפות עומק ומשמעות לחיים. חברויות איכותיות תומכות ומזינות.
צור לך סביבה תומכת- שתאפשר לך להיות מי שאתה בוחר ותתמוך בשינוי שאת/ה מייחל לו.
אם הנך רוצה להפסיק לעשן, אם הנך מעוניין לעשות שינוי תזונתי, אם העייפות וכאבי הראש תכופים ומעיקים, אם מצב הרוח מבודד אותך, או אם הנך מחפש דרך אחרת להרגיש או לחיות…

צא לדרך: צור לך סביבה תומכת ונהל קשרים בריאים עבורך!
עבור על מלתחת הקשרים שלך ותבחר מה נכון לך. הנך בוודאי מכיר את החוויה של מפגש עם חבר, קרוב משפחה, או אדם קרוב אחר שגורם לך לחוש "בבית". קשרים נכונים לך הם אלה שמאפשרים לך הכלה, הקשבה ואף הזדמנות להתייעץ, לשתף ולגדול. קשרים אלה מזינים אותך וייסעו לך לממש וליישם כל שינוי שתבחר כנכון לך.

כך תוכל להתחיל ממש עכשיו:

  1.  הגדר לעצמך דבר אחד שאם היית משנה ומצליח לממש בהתנהלות שלך היה משמח אותך.
  2. חשוב על שניים או שלושה אנשים שאתה נהנה לבלות אתם זמן רב, שיכולים לתמוך בך בתהליך או בכל דרך שתבחר.
  3. במקביל, נסה לרתום את הסביבה הקרובה אליך ביותר, כך שתבין, תקל עליך ותתמוך בבחירות שלך ואולי אף להיות לך לעזר. ספר להם כמה זה חשוב לך, כמה הם יכולים לסייע…
  4. הכי חשוב: זכור! נולדת מיוחד! לך עם זה ואפשר לעצמך להיות כזה!
    כל אדם הוא קסם! אין אחד זהה לאחר. מלכתחילה הנך ייחודי: ביולוגית אין יצור כמוך, מבנה הגוף שלך שונה, אופן פעולת התאים והרכב התאים שלך שונה, סדר היום והצרכים שלך ייחודיים, הרצונות, החשקים, ההעדפות והדברים שיוצרים בך שביעות רצון וסיפוק הם לא בהכרח זהים לשל חברך.
  5. מצא שלושה מרכיבים שאתה טוב בהם בעינך, שהם נקודות חוזק שתורמות ומספקות אותך בחייך, רשום אותם לפניך ודאג להזכיר לעצמך אותן כל בוקר! אלה משאבים חשובים שישרתו אותך לצד המטרה שלך!

זכור ליהנות מהדרך, לייצר שלמות בלבך ותרתום את כל מי שיכול לסייע לך בחוויה שלך!

Facebook
WhatsApp
Telegram
Pinterest
Picture of רותם מלכה פגירסקי - רפואה טבעית מתקדמת

רותם מלכה פגירסקי - רפואה טבעית מתקדמת

על הבריאות שלך - אין סיבה להתפשר.
חווה קושי או אתגר בריאותי?
אני מטפלת באמצעות רפואה טבעית מתקדמת ומותאמת אישית, במגוון 'בעיות' בריאותיות.
איך עושים את זה?
ביחד נאבחן את מה שמפריע, נתייחס לתוצאות בדיקות מהרפואה הקונבנציונאלית, סיכומי טיפול
ורשימת תרופות בשימוש.
נבחר את הטיפול המדויק לך מתוך מגוון רחב של כלי טיפול טבעיים, בטוחים ויעילים ,
נצייד בכלים שיסייעו לך להתקדם ונעקוב אחר התוצאות.
כך נמשש בריאות שלמה.

לדף הבית »

3 הסודות להתמדה בתפריט בריא, בקלות וביעילות- מדריך וידאו במתנה

לקבלת המדריך והרשמה לסדרת מסרים
Scroll to Top
דילוג לתוכן